Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon

Jeho původ spadá do Německa, kde se v roce 1984 narodil ze spojení dvou tmavých jorkšírů první bílo-černý pes. Manželům Biewerovým se natolik zalíbil, že začali selektivním chovným procesem tvořit další psy. Psíky se specifickými bílými znaky pojmenovali skromně Biewer Yorkshire Terrier a la Pom Pon a položili tak základ ke vzniku nového plemene.

Jedním z prvních registrů, který biewer teriéry uznal jako samostatné plemeno s názvem Biewer Yorkies, je americký ACR (American Canine Register). Od roku 2007 registruje ACR plemeno tříbarevných Yorkies - "particoor". FCI je zatím neuznala.
Nový psík biewer vyvolal ve Státech nadšení, které logicky zvyšuje poptávku - a cenu. Přesto - nebo právě proto - se mezi americkou smetánkou stal biewer jork oblíbeným módním doplňkem.
Nepojmenovaný 5.jpg
Nepojmenovaný 7.jpg
Nepojmenovaný 6.jpg
Vzhled a povaha:

Dlouhá srst, který splývá zcela rovně a stejnoměrně po obou stranách těla, pěšinka se táhne od čenichu až ke konci ocasu. Velmi kompaktní a úhledná stavba těla, chůze velmi vzpřímená a plná elánu.Celková stavba odpovídá energickému tělu, vyvážených proporcí. Toy terrier je bystrý, inteligentní s vyrovnanou povahou.

Hlava:

Poměrně malá a plochá, ne příliš vystupující ani kulatá. V barevnici bílo-modro-zlatá, symetricky zbarevná.

 

Srst:

Na těle přiměřeně dlouhá, dokonale rovná (ne vlnitá), lesklá, s jemnou hedvábnou strukturou. Barva na těle je prolínající se bílá - modrá, celá bílá nebo celá modrá s bílým límcem. Kromě hlavy nesmíbýt jinde na těle zlatá nebo hnědá barva. Nohy, břicho a hrudník bílé.

Skus:

Pravidelný nůžkový.

Oči:

Střední, tmvé, jiskrné s bystrým inteligentním výrazem jsou umístěné tak, že se pes dívá přímo před sebe. Nevystupují. Okraje očních víček jsou tmavé.

Uši:

Malé, ve tvaru "V", vztyčené, nepříliš daleko od sebe, pokryté krátkou srstí velmi tmavé a syté barvy

Tělo:

Kompaktní, rovný hřbet, bederní partie dobře formované, hruď přiměřeně klenutá.

Ocas:

Nekupírovaný, bohatě osrstěný. Ocas je nesen mírně nad linií hřbetu. Měl by být rovný a jeho délka by měla poskytnout dobře vyvážený vzhled, minimálně poslední třetina musí být bílá.

Váha:

do 3,1 kg

 

Vady:

Jakékoliv odchylky od uvedených podů by se měly považovat za chybu a závažnost chyby je třeba posuzovat v přísném poměru k jejímu významu. Mezi vady patří chybějící hnědá barva v obličeji, nestojící uši, špatný skus, špatná pigmentace očních víček, stavba těla nepodobný jorkšírskému terierovi, srst s podsadou, atd. Psi musí mít normálně vyvinutá varlata plně sestouplá do šourku.
ORIGINÁL STANDARDU PODEPSANÝ ŠLECHTITELEM  PANEM BIEWER
biewer_standard.gif.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one